Świat nigdy nie był wolniejszy, niż jest teraz

Świat nigdy nie będzie wolniejszy niż jest teraz” pisze w swojej książce Beth Comstock. Ciężko się z nią nie zgodzić, szczególnie po tym co przyniósł nam ostatni rok. Tempo zmian jakim podlegamy jest nie do przewidzenia i musimy się do tego dostosować.

Firmy stają przed nowymi wyzwaniami, pracownicy muszą działać, nie znając żadnych odpowiedzi. Żeby się rozwijać w dzisiejszym świecie, każdy z nas musi zacząć traktować zmiany jako część swojej codzienności.

Książka „Imagine it forward” to obowiązkowa lektura dla… właściwie każdego. Autorka dzieląc się historiami ze swojej kariery zawodowej (m.in. jako vice chair of General Electric) opowiada o wyzwaniach, z którymi przyszło się jej mierzyć. O ryzyku które podejmowała, błędach które popełniła i o tym czego się z tego nauczyła. I podkreśla, że to właśnie błędy nauczyły ją najwięcej. A prawdą jest, że dzisiejszy świat i organizacje nie przywiązują do tego wagi. Za błędy wolą karać, niż szukać w nich okazji do rozwoju. To podejście powinno się jak najszybciej zmienić jeśli w jakikolwiek sposób chcemy nadążyć za rzeczywistością.

W książce historii jest wiele, dlatego myślę, że każdy znajdzie w niej taką, która do niego trafi i będzie wskazówką co robić, kiedy pojawia się coś nieznanego, nowego.

Autorka podkreśla, jak każdy z nas może – a właściwie musi – zostać „twórcą zmian”. Nikt nie zrobi tego za nas.  I jedyne co naprawdę nas powstrzymuje  to strach i przywiązanie do starego, do „tego, co wiemy”- bo tak jest łatwiej, pytanie: czy na pewno lepiej?

Tekst przygotowała przyjaciółka Go4Grow Agnieszka Torz. Aga na codzień tworzy nowoczesne miejsca pracy, skupiając się na relacjach między pracownikami, kulturze organizacyjnej i budowaniu zaangażowania w zespołach. Obecnie zawodowo związana jest z PZU w roli Organizational Development Lead. Dziękujemy!!!